0907 873 366

IPL a rádiofrekvencia

Technológia E-light je nová technológia, využívajúca kombináciu bipolárnej rádiofrekvencie a IPL (intenzívneho pulzného svetla). Ožiarením pokožky systémom E-light dochádza k rozkladu pigmentových buniek a uzatvoreniu abnormálnych kapilár. Voda v kolagénových tkanivách absorbuje lúče intenzívneho pulzného svetla, pričom sa zahrieva a týmto sa stimuluje tvorba nového kolagénu. Tento jav zabezpečuje, odstraňovanie vrások, začervenanej pokožky a vyčistenie akné.

 

Rádiofrekvenčné žiarenie emitované bi-polárnou RF hlavicou sa používa pri procedúrach

omladzovania a napínania pokožky. Výsledkom procedúry, využívajúcej túto hlavicu je sviežejšie vyzerajúca pokožka a výrazná eliminácia vrások.

 

 

 

Podľa použitého filtra rozlišujeme nasledujúce oblasti použitia prístroja:

 

 

Odstraňovanie vrások/facelifting

Aplikácia RF a IPL spôsobuje rovnomerné rozloženie tepla v podkožnom tkanive, čo má za

následok tvorbu kolagénu v rôznych hĺbkach, čo je naplnením terapeutického účelu liečby.

 

 • odstránenie nežiadúceho ochlpenia
 • odstraňovanie akné
 • odstránenie a zjemnenie vrások, spevnenie pleti
 • odstránenie začervenania pokožky

 

 

Odstraňovanie nežiadúceho ochlpenia

Funguje na princípe osvetlenia ochlpenia. Na absorpciu svetla sa využije melanín (použitím vhodnej vlnovej dĺžky svetla), ktorý sa zahreje a prenesie teplo do folikuly a spáli ju. Intenzívne svetlo sa dostáva hlboko do pokožky a zabezpečuje tak dlhodobé odstránenie ochlpenia.

 

Svetlo pôsobí na chlpky, ktoré sú práve v rastovej fáze, preto je ošetrenie potrebné opakovať 4-6 krát s prestávkou 7-10 dní. Tie, ktoré neboli liečbou zlikvidované zblednú a stenšia sa. Prístroj E-light dosahuje v súčasnosti výborné výsledky na tmavších aj svetlejších formách ochlpenia

 

 

 

Odstraňovanie akné

Technológia E-light je na rozdiel od predchádzajúcich technológií veľmi účinná v odstraňovaní akné pôsobením krátkovlnného infračerveného a rádiofrekvenčného žiarenia. Akné spôsobuje baktéria Propionibacterium acnes žijúca na pokožke a v mazových žľazách. Vysoko energetickýpulz svetla vygenerovaný lampou sa aplikuje na požadované miesto liečby. Podkožné mazové žľazyabsorbujú filtrované svetlo, čo má za následok ich permanentné znefunkčnenie a zničenie baktérii

Propionibacterium acnes, ktoré sa v nich reprodukovali. Dodatočnou výhodou technológie IPL (Elight) je fakt, že procedúra podporuje tvorbu kolagénu, čo má za následok zredukovanie hĺbky jaziev, ktoré mohli v minulosti vzniknúť v súvislosti s akné.

 

Odstránenie začervenania pokožky/zosvetlenie a omladenie

Intenzívne pulzné svetlo a rádiofrekvencia nevyžarujú energiu súčasne, každá hlavica je používaná samostane. Koža prijíma svetelnú energiu selektívne, cieľové tkanivo a zdravá koža majú rôzne schopnosti impedancie, takže IPL môže pôsobiť na rôzne lézie v podkožnom tkanive. Keďže solárna energia je omnoho slabšia ako energia vyžarovaná IPL prístrojom, pigmentové a vaskulárne lézie môžu takto absorbovať viac energie bez akéhokoľvek poškodenia pokožky, ktorá sa tak môže efektívnejšie zbavovať poškodených tkanív. Následným použitím bi-polárnej RF hlavice sa podporuje tvorba kolagénu v plytších aj hlbokých vrstvách. Týmto sa zvyšuje aj elasticita pokožky.

 

 

Kontraindikácie

 • gravidita
 • onkologické ochorenie aj prekonané
 • kožné infekcie
 • nízky krvný tlak a diabetes,
 • pokožka pokrytá jazvami, rankami, vredmi,
 • kožné alergie
 • poruchy žliaz s vnútorným vylučovaním

 

   

 

 

 

 

 Objednajte si termín

 

 

Ďalšia procedúra

 

 

Máte otázku?

Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia